Kuchyně v Bolívii

Bolívijská kuchyně je velice různorodá. Záleží na tom v jakém regionu a nadmořské výšce pobýváte. Spousta bolívijských pokrmů se skládá z hovězího či kuřecího masa nebo ryb. Z příloh se nejčastěji setkáte s rýží, bramborami nebo hlávkovým salátem. Někdy je celý pokrm namočený do pikantní omáčky, složené z brambor a malých pepřových lusků.

K snídani se většinou podává káva, chleba nebo jiné pečivo. Hlavní jídlo dne představuje oběd. Večeře nebývá tak Kuchyně v Bolíviivydatná.

Důležitou součástí bolivijského jídelníčku jsou polévky. Oblíbený je hustý masový vývar se zeleninou a obilím, doplněný česnekem, rajčaty nebo cibulí. Další častou polévkou je masitá polévka s kukuřičným škrobem a pšeničnou moukou. Podstatnou částí hlavního jídla je maso.

Vepřové maso se servíruje pouze při vyjímečných příležitostech. Hovězí se připravuje na rožni nebo griluje. Specialitou v La Pazu a Cochabambě je fricasés, kuřecí nebo vepřové maso dušené s kukuřičnou krupicí. Kuřecí se peče, vaří nebo připravuje na grilu.

V oblasti Antiplana je populární pstruh troucha, který se chytá v jezeře Titicaca. V nížinách jsou oblíbené i jiné druhy ryb.

 

 

Průvodce Bolívií

Zájezdy do Bolívie

Základní informace o Bolíviii

Historie Bolívie

Kultura v Bolívii

Příroda v Bolívii

Kuchyně v Bolívii

Památky v Bolívii

Tipy na výlety v Bolívii

Ubytování v Bolívii

Kde, kam a jak v Bolívii

doprava krajina pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Bolívie

Beni Beni Cochabamba Cochabamba Chuquisaca Chuquisaca La Paz La Paz Oruro Oruro Pando Pando Potosí Potosí Santa Cruz Santa Cruz Tarija Tarija
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde