Památky v Bolívii

La Paz

Centrem města je náměstí Plaza Murillo, jehož dominantu představuje kostel svatého Františka z osmnáctého století. Je typickým příkladem bolivijské koloniální architektury. Na náměstí stojí dále katedrála a vládní palác.

Lákadlem pro turisticky je čarodějnický trh Mercado de las Brujas, odkud si můžete domů přivézt různé kouzelné amulety zajišťující dlouhověkost, nápoje pro věčnou lásku apod.

SucreSucre

Své jméno město dostalo po bojovníkovi za nezávislost Bolívie Antoniu José de Sucre. Díky svým zachovaným památkám španělské architektury si zasloužilo místo na seznamu UNESCO. Malebné a upravené město láká na poklidnou atmosféru náměstí, parků a zahrad, které spolu tvoří harmonický celek.

Sucre se pyšní přezdívkou Bílé město, protože většina budov je bílé barvy. Cílem náštěvy může být Dům svobody, ve kterém byl v roce 1825 podepsán vznik Bolivijské republiky. Rozhodně byste neměli vynechat také kouzelný františkánský klášter La Recoleta, postavený na úpatí kopce Cerro Churuquella.

Potosí

Potosí je dalším městem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Díky velkému nalezišti stříbra v místní hoře Cerro Rica – v překladu Bohatá hora , patřilo město v historii k nejbohatším v Jižní Americe. Podle starých legend by množství stříbra v Cerro Rica stačilo na stavbu mostu z Potosí do Madridu. Ze stříbrné éry města tu nezůstávají jen doly, ale také turistům otevřený Mincovní dům a kostel San Lorenzo.

 

 

Průvodce Bolívií

Zájezdy do Bolívie

Základní informace o Bolíviii

Historie Bolívie

Kultura v Bolívii

Příroda v Bolívii

Kuchyně v Bolívii

Památky v Bolívii

Tipy na výlety v Bolívii

Ubytování v Bolívii

Kde, kam a jak v Bolívii

doprava krajina pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Bolívie

Beni Beni Cochabamba Cochabamba Chuquisaca Chuquisaca La Paz La Paz Oruro Oruro Pando Pando Potosí Potosí Santa Cruz Santa Cruz Tarija Tarija
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde