Tipy na výlety v Bolívii

Měsíční údolí Valle de Luna

Název tohoto unikátního údolí je trefný. Můžete tu obdivovat skály bizardních tvarů, malé kaňony připomínající krátery, Tipy na výletykamenné pole a skalní věžičky. Údolí bylo v dřívějších dobách zalito jezerem, které vyschlo a odkrylo tak světu své pozoruhodné dno. 

Na horizontu Měsíčního údolí se rýsují bolivijské velehory, dosahující výšky přes šest tisíc metrů s celoroční sněhovou pokrývkou. Ostrov jezera Titicaca Isla de Solje domovem incké civilizace a můžeme si tady prohlédnout ruiny jejich typických staveb a příbytků. Podle indiánské legendy je ostrov místem, kde se narodilo slunce a vypravilo se odtud na svou nekonečnou cestu po obloze. V místní vesničce Yumani se skrývá pramen Inků - Fuente del Inca. Zkuste se na svém výletě napít vody, která vám prý zajistí věčné mládí.

Na ostrov se dostanete lodí z městečka Copacabana, ve kterém si nezapomeňte prohlédnout slavný poutní kostel s černou soškou Panny Marie. Překrásný výhled na Titicacu o s ostrovem slunce nabízí i kopec Cerro Calvario.

Cal Orko

Na vápencové stěně nedaleko Sucre můžete spatřit největší naleziště dinosauřích stop na světě. V roce 1994 tu vědci napočítali na pět set otisků. Pravěcí ještěři se sem chodili napít k jezeru a v jeho bahně zanechali stopy. Při vysychání jezera šlápoty ztvrdly a pohybem zemských desek se pak stěna s otisky zvedla do svislé polohy a dnes si ji turisté mohou prohlížet jako obraz v galerii.

Salar de Uyuni

Salar de Uyuni ležící v západní části země je největší solné jezero na světě. Kvůli nízkému počtu srážek se zdejší krajina stala polopouští. Dalším unikátem jsou vzácní Jamesovi plameňáci, kteří se rodí a žijí v nedaleké Červené laguně (Laguna Colorada). Její zabarvení způsobuje speciální druh řas, který tu roste.

Laguna Verde

Zelenou lagunu najdeme v jižním cípu Bolívie. Barva vody se prý mění ze zelené na modrou a zpět. Díky bohatému minerálnímu složení zamrzá jen ve velmi nízkých teplotách. Nad lagunou se zvedá téměř šest tisíc metrů vysoká hora Licancábur, na jejíž vrchol údajně Inkové posílali mladé muže zmrznout, aby si naklonili přízeň bohů při rozhodujících okamžicích v historii jejich říše. Bolivie

Sol de Maňana

V kotlině hor na jihu Bolívie, nedaleko městeček San Antonio a Pena Barrosa najdeme ze země vystřikující gejzíry horké vody a páry. Půda v jejich okolí se změnila v horké bublavé bahno. Gejzírové pole věčně zahalené do obláčků páry vás uchvátí. Místní obyvatelé říkají, že nejkrásnější je za svítání a podle toho dostalo jméno. Sol de Maňana znamená v překladu Ranní slunce.

 

 

Průvodce Bolívií

Zájezdy do Bolívie

Základní informace o Bolíviii

Historie Bolívie

Kultura v Bolívii

Příroda v Bolívii

Kuchyně v Bolívii

Památky v Bolívii

Tipy na výlety v Bolívii

Ubytování v Bolívii

Kde, kam a jak v Bolívii

doprava krajina pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Bolívie

Beni Beni Cochabamba Cochabamba Chuquisaca Chuquisaca La Paz La Paz Oruro Oruro Pando Pando Potosí Potosí Santa Cruz Santa Cruz Tarija Tarija
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde